Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Dünya (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 21.05.2021 - 19:50, Güncelleme: 15.07.2021 - 11:03

Yunanistan Başbakanı’ndan Batı Trakya Türk toplumuna kimlik dayatması

 

Yunanistan Başbakanı’ndan Batı Trakya Türk toplumuna kimlik dayatması

ABTTF Başkanı: “Ülkemizin Başbakanı Miçotakis’in Batı Trakya Türk toplumunu yok sayan, Türk kimliğimizi inkar eden ifadelerini kınıyoruz. Demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden ülkemize bizlere karşı uyguladığı kimlik dayatma politikasına derhal son vermeye ve kendimizi ifade etme özgürlüğümüze saygı duymaya çağırıyoruz.”  Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis 18 Mayıs 2021 tarihinde Batı Trakya’nın İskeçe ilindeki Türk köyü Paşevik’teki devlet anaokulunda eğitim gören öğrenciler ve anaokulu öğretmeniyle çevrim içi görüştü. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen görüşmeye Yunanistan Eğitim ve Din İşleri Bakanı Niki Kerameos ve Bakan Yardımcısı Zeta Makri de iştirak etti.  Görüşmede Başbakan Miçotakis, İşkece’deki Türk köyleri için “Pomak köyleri”, Batı Trakya Türk toplumuna mensup çocuklar için de “Yunan çocukları” nitelemesinde bulundu.   Konuyla ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, “Ülkemizin Başbakanı Miçotakis’in Batı Trakya Türk toplumunu yok sayan, Türk kimliğimizi inkar eden ifadelerini kınıyoruz. Demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden ülkemize bizlere karşı uyguladığı kimlik dayatma politikasına derhal son vermeye ve kendimizi ifade etme özgürlüğümüze saygı duymaya çağırıyoruz. Ancak o zaman ülkemizde gerçek anlamda demokrasiden ve Miçotakis’in ileri sürdüğü ‘yasalar önünde eşitlik’ politikasından bahsetmek mümkün olabilecektir. Diğer yandan ülkemizde yapılacak önümüzdeki nüfus sayımında vatandaşların kendi etnik kimliklerini nasıl tanımladıklarının da sorulmasını hükümetten talep ediyoruz. Böylelikle ülkemizde yaşayan insanların kökeni ve kültürü hakkında ayrıntılı bilgiler edinilmiş olacaktır.” açıklamasında bulundu.
ABTTF Başkanı: “Ülkemizin Başbakanı Miçotakis’in Batı Trakya Türk toplumunu yok sayan, Türk kimliğimizi inkar eden ifadelerini kınıyoruz. Demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden ülkemize bizlere karşı uyguladığı kimlik dayatma politikasına derhal son vermeye ve kendimizi ifade etme özgürlüğümüze saygı duymaya çağırıyoruz.”  Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis 18 Mayıs 2021 tarihinde Batı Trakya’nın İskeçe ilindeki Türk köyü Paşevik’teki devlet anaokulunda eğitim gören öğrenciler ve anaokulu öğretmeniyle çevrim içi görüştü. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen görüşmeye Yunanistan Eğitim ve Din İşleri Bakanı Niki Kerameos ve Bakan Yardımcısı Zeta Makri de iştirak etti.  Görüşmede Başbakan Miçotakis, İşkece’deki Türk köyleri için “Pomak köyleri”, Batı Trakya Türk toplumuna mensup çocuklar için de “Yunan çocukları” nitelemesinde bulundu.   Yunanistan Başbakanı’ndan Batı Trakya Türk toplumuna kimlik dayatmasıKonuyla ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, “Ülkemizin Başbakanı Miçotakis’in Batı Trakya Türk toplumunu yok sayan, Türk kimliğimizi inkar eden ifadelerini kınıyoruz. Demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden ülkemize bizlere karşı uyguladığı kimlik dayatma politikasına derhal son vermeye ve kendimizi ifade etme özgürlüğümüze saygı duymaya çağırıyoruz. Ancak o zaman ülkemizde gerçek anlamda demokrasiden ve Miçotakis’in ileri sürdüğü ‘yasalar önünde eşitlik’ politikasından bahsetmek mümkün olabilecektir. Diğer yandan ülkemizde yapılacak önümüzdeki nüfus sayımında vatandaşların kendi etnik kimliklerini nasıl tanımladıklarının da sorulmasını hükümetten talep ediyoruz. Böylelikle ülkemizde yaşayan insanların kökeni ve kültürü hakkında ayrıntılı bilgiler edinilmiş olacaktır.” açıklamasında bulundu.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve lokalbakis.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.