Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Almanya Haber Girişi: 19.04.2022 - 21:40, Güncelleme: 19.04.2022 - 21:40

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) iftar programı düzenledi

 

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) iftar programı düzenledi

Yanık: "Almanya'da çok nitelikli ve güzel bir topluluk var. Bunu bu ziyaretimiz vesilesiyle çok yakından görme imkanı buldum ve bundan da fevkalade mutluyum" dedi.
KÖLN – Merkezl Almanya'nın Köln şehrinde yer alan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID)  iftar programı düzenledi. İftara, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Adalat ve Kalkınma Partisi ( AK Parti ) Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Köln Başkonsolosu Turhan Kaya, Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Karaarslan, Essen Başkonsolosu Tolga Şimşir, Münster Başkonsolosu Ahmet Davaz, UID Genel Başkanı Köksal Kuş, AK Parti Berlin Temsilcisi Meryem Göka ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. İftarda konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Almanya'da yaşayan Türk toplumunun çok nitelikli olduğunu bundan dolayı da fevkalade mutlu olduğunu vurguladı. Bakan Yanık, konuşmasında '' Almanya'da çok nitelikli ve güzel bir topluluk var. Bunu bu ziyaretimiz vesilesiyle çok yakından görme imkanı buldum ve bundan da fevkalade mutluyum. 60 yıldır Almanya'nın sanayisine, ekonomisine ve ticaretine dişiyle, tırnağıyla, teriyle, kanıyla emek veren, katkıda bulunan bir topluluk var karşımızda. Bu toplumun torunları var, evlatları var. Dolayısı ile biz Türkiye Cumhuriyeti olarak burada yaşayan vatandaşlarımızın yaşadıkları topluma aidiyetlerinin çoğalmasından, katkılarının çoğalmasından, desteklerinin çoğalmasından ancak ve sadece memnuniyet duyarız. Biz hem Hükümet olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, sizin buradaki varlığınızı desteklemekten ve güçlendirmekten başka bir muradımız yoktur. Dolayısı ile bu anlamda üzerimize düşen her türlü çabayı, her türlü çalışmayı göstermeyi ve yerine getirmeyi bir sorumluluk kabul ediyoruz. Sizin yaşadığınız toplumun onurlu, etkili, güçlü birer ferdi olarak hayatınıza devam etmeniz, o varlığı sürdürmeniz bizim için son derece kıymetli '' dedi. Bakan Yanık, Almanya'da yaşayan vatandaşların aile ve toplum ilişkilerinden kaynaklı meselelerinde yardımcı olabilmesi noktasında  aile ataşeliklerinin kurulduğunu belirtti. İftar programı sonrasında, UİD Genel Başkanı Köksal Kuş, Bakan Derya Yanık'a hediye takdim ederken, UİD'de bugüne kadar görev yapan tüm genel başkanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Yanık, program sonrası vatandaşlarla da sohbet etti.   Haber: M.T. Resim Altı: Bakan Derya Yanık, Almanya'da yaşayan Türk toplumunun nitelikli olduğunu bundan dolayı da evkalade mutlu olduğunu vurguladı. UİD Genel Başkanı Köksal Kuş, Bakan Derya Yanık'a hediye takdim etti. UİD'de bugüne kadar görev yapan tüm genel başkanlarla hatıra fotoğrafı
Yanık: "Almanya'da çok nitelikli ve güzel bir topluluk var. Bunu bu ziyaretimiz vesilesiyle çok yakından görme imkanı buldum ve bundan da fevkalade mutluyum" dedi.

KÖLN – Merkezl Almanya'nın Köln şehrinde yer alan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID)  iftar programı düzenledi. İftara, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Adalat ve Kalkınma Partisi ( AK Parti ) Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Köln Başkonsolosu Turhan Kaya, Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Karaarslan, Essen Başkonsolosu Tolga Şimşir, Münster Başkonsolosu Ahmet Davaz, UID Genel Başkanı Köksal Kuş, AK Parti Berlin Temsilcisi Meryem Göka ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

İftarda konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Almanya'da yaşayan Türk toplumunun çok nitelikli olduğunu bundan dolayı da fevkalade mutlu olduğunu vurguladı.

Bakan Yanık, konuşmasında '' Almanya'da çok nitelikli ve güzel bir topluluk var. Bunu bu ziyaretimiz vesilesiyle çok yakından görme imkanı buldum ve bundan da fevkalade mutluyum. 60 yıldır Almanya'nın sanayisine, ekonomisine ve ticaretine dişiyle, tırnağıyla, teriyle, kanıyla emek veren, katkıda bulunan bir topluluk var karşımızda. Bu toplumun torunları var, evlatları var. Dolayısı ile biz Türkiye Cumhuriyeti olarak burada yaşayan vatandaşlarımızın yaşadıkları topluma aidiyetlerinin çoğalmasından, katkılarının çoğalmasından, desteklerinin çoğalmasından ancak ve sadece memnuniyet duyarız. Biz hem Hükümet olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, sizin buradaki varlığınızı desteklemekten ve güçlendirmekten başka bir muradımız yoktur. Dolayısı ile bu anlamda üzerimize düşen her türlü çabayı, her türlü çalışmayı göstermeyi ve yerine getirmeyi bir sorumluluk kabul ediyoruz. Sizin yaşadığınız toplumun onurlu, etkili, güçlü birer ferdi olarak hayatınıza devam etmeniz, o varlığı sürdürmeniz bizim için son derece kıymetli '' dedi.

Bakan Yanık, Almanya'da yaşayan vatandaşların aile ve toplum ilişkilerinden kaynaklı meselelerinde yardımcı olabilmesi noktasında  aile ataşeliklerinin kurulduğunu belirtti.

İftar programı sonrasında, UİD Genel Başkanı Köksal Kuş, Bakan Derya Yanık'a hediye takdim ederken, UİD'de bugüne kadar görev yapan tüm genel başkanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Yanık, program sonrası vatandaşlarla da sohbet etti.

 

Haber: M.T.

Resim Altı:

Bakan Derya Yanık, Almanya'da yaşayan Türk toplumunun nitelikli olduğunu bundan dolayı da evkalade mutlu olduğunu vurguladı.

UİD Genel Başkanı Köksal Kuş, Bakan Derya Yanık'a hediye takdim etti.

UİD'de bugüne kadar görev yapan tüm genel başkanlarla hatıra fotoğrafı

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.