Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Almanya Haber Girişi: 20.08.2021 - 22:56, Güncelleme: 20.08.2021 - 23:14

Türkçe derslerini ihmal etmeyelim

 

Türkçe derslerini ihmal etmeyelim

Türkçe derslerini ihmal etmeyelim
Duisburg Veliler Derneği/Duisburger Elternverein e.V. BASIN AÇIKLAMASI Değerli Velilerimiz; Malumaliniz olduğu üzere, Almanya'da ilk ve orta dereceli okullar (farklı eyaletlerde, farklı tarihlerde olmak üzere) Ağustos ayı itibariyle eğitim ve öğretim yılına başlıyor/başladı. Bu çerçevede Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinde de (NRW) 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 18.08.2021 tarihi itibariyle başlamış oldu. Çocuklarımızın eğitim hayatında başarılı olmaları, siz değerli ebeveynlerimizin ilgi ve alakalarıyla da yakından ilintilidir. Gün içinde okuldan sonraki zaman diliminde çocuklara evde derslerini yapabilecek fiziki ortamın sağlanması ve derslerin takibi büyük bir önem arz etmektedir. Bunun yanında velilerimizin okul idaresiyle iletişimde olmaları, veli bilgilendirme toplantılarına katılmaları ve okul aile birliklerinde görev almaları da faydalı olacaktır. Türkçe derslerini ihmal etmeyelim Bu vesileyle bir önemli konuyu da siz değerli velilerimizin bilgisine sunmak isteriz: Pandemi ve sair sebeplerden dolayı bu güne kadar çocuklarını anadili Türkçe derslerine (HSU) kayıt yaptıramamış siz velilerimizin, muhakkak surette okul idareleriyle ve özellikle de okullardaki Türkçe dersi öğretmenleriyle irtibata geçmenizi ve çevrenizdeki velilerimizi de uyararak bu şekilde anadili (HSU) derslerine katılımı teşvik etmenizi arzu ediyoruz. Bilindiği üzere Türkçe, birçok ilk ve orta dereceli okulda anadili (HSU) dersi olarak verilmekle birlikte, Gymnasium, Realschule, Gesamtschule, Sekundarschule'lerde ikinci veya üçüncü yabancı dil dersi olarak verilmekte, lise bitirme sınıflarında ise (Abutur) yabancı dil olarak da seçilebilmektedir. Her türlü yardıma hazırız Gerek okul idareleriyle anlaşamayan ve gerekse okullardaki Türkçe dersi öğretmenlerine ulaşmakta sıkıntı yaşayan velilerimizin info@veliler.de adresinden bizimle irtibata geçmeleri halinde Duisburg Veliler Derneği olarak imkânlar ölçüsünde yardımcı olacağımızı da bilgilerinize sunmak isteriz. Velilerimize, öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim ve öğretim yılı diliyoruz. En kalbi selam ve saygılarımızla, Ali Yağız   Fotograf: Sembol Fotograf
Türkçe derslerini ihmal etmeyelim

Duisburg Veliler Derneği/Duisburger Elternverein e.V.

BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Velilerimiz;

Malumaliniz olduğu üzere, Almanya'da ilk ve orta dereceli okullar (farklı eyaletlerde, farklı tarihlerde olmak üzere) Ağustos ayı itibariyle eğitim ve öğretim yılına başlıyor/başladı.
Bu çerçevede Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinde de (NRW) 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 18.08.2021 tarihi itibariyle başlamış oldu.

Çocuklarımızın eğitim hayatında başarılı olmaları, siz değerli ebeveynlerimizin ilgi ve alakalarıyla da yakından ilintilidir. Gün içinde okuldan sonraki zaman diliminde çocuklara evde derslerini yapabilecek fiziki ortamın sağlanması ve derslerin takibi büyük bir önem arz etmektedir. Bunun yanında velilerimizin okul idaresiyle iletişimde olmaları, veli bilgilendirme toplantılarına katılmaları ve okul aile birliklerinde görev almaları da faydalı olacaktır.

Türkçe derslerini ihmal etmeyelim

Bu vesileyle bir önemli konuyu da siz değerli velilerimizin bilgisine sunmak isteriz: Pandemi ve sair sebeplerden dolayı bu güne kadar çocuklarını anadili Türkçe derslerine (HSU) kayıt yaptıramamış siz velilerimizin, muhakkak surette okul idareleriyle ve özellikle de okullardaki Türkçe dersi öğretmenleriyle irtibata geçmenizi ve çevrenizdeki velilerimizi de uyararak bu şekilde anadili (HSU) derslerine katılımı teşvik etmenizi arzu ediyoruz.
Bilindiği üzere Türkçe, birçok ilk ve orta dereceli okulda anadili (HSU) dersi olarak verilmekle birlikte, Gymnasium, Realschule, Gesamtschule, Sekundarschule'lerde ikinci veya üçüncü yabancı dil dersi olarak verilmekte, lise bitirme sınıflarında ise (Abutur) yabancı dil olarak da seçilebilmektedir.

Her türlü yardıma hazırız

Gerek okul idareleriyle anlaşamayan ve gerekse okullardaki Türkçe dersi öğretmenlerine ulaşmakta sıkıntı yaşayan velilerimizin info@veliler.de adresinden bizimle irtibata geçmeleri halinde Duisburg Veliler Derneği olarak imkânlar ölçüsünde yardımcı olacağımızı da bilgilerinize sunmak isteriz.
Velilerimize, öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim ve öğretim yılı diliyoruz.

En kalbi selam ve saygılarımızla,

Ali Yağız

 

Fotograf: Sembol Fotograf

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.