Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Almanya Haber Girişi: 25.10.2021 - 18:09, Güncelleme: 25.10.2021 - 18:09

Mevlid-i Nebi ile Ahlen‘li miniklerin coşkusu

 

Mevlid-i Nebi ile Ahlen‘li miniklerin coşkusu

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ahlen Ulu Camii’nde Kur’an kurslarında eğitim gören 7-10 yaş arası minikler, Mevlid-i Nebi programında bir araya geldi.
Ahlen DİTİB Ulu Camii’nde düzenlenen Mevlid-i Nebi Programı’nda ‘Son Peygamber’ adlı çizgi film izlenildi ve minikler tarafından Peygamber sevgisini anlatan şiirler ve ilahiler okundu.  Miniklerin hazırladıkları gösterilerde Hz. Peygamber’e olan sevgilerini ifade ettikleri programda din görevlileri Muhammed Zahid Belek, Ayşe Şimşek ve dernek başkanı İlkay Danışmaz, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. ‘Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’ temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte miniklere Hz. Peygamber anlatıldı. Minik öğrencilere Hz. Peygamber’in çocuk sevgisini anlatan din görevlisi Muhammed Zahid Belek, “Sevgili Peygamber Efendimiz, çocukların dünyasına girer, oyunlarına katılır ve onlara şakalar yapardı. Çocuklarla arkadaşça konuşur, onların yanında çocuklaşır, anlayış seviyelerine göre sohbet eder, öğütler verirdi.” İfadelerini kullandı. Program çocuklara yapılan pasta ikramı, dua ve topluca okunan Salavât-ı şerifelerle sona erdi.
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ahlen Ulu Camii’nde Kur’an kurslarında eğitim gören 7-10 yaş arası minikler, Mevlid-i Nebi programında bir araya geldi.

Ahlen DİTİB Ulu Camii’nde düzenlenen Mevlid-i Nebi Programı’nda ‘Son Peygamber’ adlı çizgi film izlenildi ve minikler tarafından Peygamber sevgisini anlatan şiirler ve ilahiler okundu. 

Miniklerin hazırladıkları gösterilerde Hz. Peygamber’e olan sevgilerini ifade ettikleri programda din görevlileri Muhammed Zahid Belek, Ayşe Şimşek ve dernek başkanı İlkay Danışmaz, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

‘Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’ temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte miniklere Hz. Peygamber anlatıldı.

Minik öğrencilere Hz. Peygamber’in çocuk sevgisini anlatan din görevlisi Muhammed Zahid Belek, “Sevgili Peygamber Efendimiz, çocukların dünyasına girer, oyunlarına katılır ve onlara şakalar yapardı. Çocuklarla arkadaşça konuşur, onların yanında çocuklaşır, anlayış seviyelerine göre sohbet eder, öğütler verirdi.” İfadelerini kullandı.

Program çocuklara yapılan pasta ikramı, dua ve topluca okunan Salavât-ı şerifelerle sona erdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.