Dernekler

MEERBECK VE REPELEN CAMİLERİ RAMAZAN YARDIMLARINA HIZ VERDİ

Ramazan ayının ruhuna uygun olarak sosyal dayanışma ve yardımlaşma, toplumun birlik ve beraberliğini arttırmak için DİTİB Moers Kocatepe Camii ve DİTİB Repelen Camii Cemiyetleri yardımlarına hız kesmeden devam ediyor.

MEERBECK VE REPELEN CAMİLERİ SAĞLIK PERSONELLERİNİ UNUTMUYOR

DİTİB Moers Meerbeck Camii ve DİTİB Repelen Camii Cemiyetleri Moers’ün St. Josef hastanesindeki sağlık personelleri için cami başı 500 er Euro’luk çek yardımında bulundu.

 

Bethanien  hastanesindeki sağlık personelleri için yaptıkları  1000 Euro’luk çek yardımının ardından Cami Cemiyetleri, Moers’ün St. Josef hastanesinde özverili ve fedakarca çalışan sağlık personelleri için de  aynı şekilde 500 er Euro’luk yardımda bulundu.

KOCATEPE CAMİİ’NDEN MÜLTECİLERE KUMANYA YARDIMI

Ayrıyeten   Moers Kocatepe Camii Cemiyeti,  Voßbuschstrasse´deki mülteci yurdunu ziyaret ederek, burada yurtta kalanlar için kumanya yardımları gerçekleştirildi. Cami Cemiyeti yetkilileri yaptıkları açıklamada, İslam dinin temelinde yardımlaşma ve dayanışma olduğunu vurgulayarak, özellikle Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahipleri için yardımlara hız kesmeden devam edeceklerini, yaşanılan bu zorlu günlerin dayanışma ve yardımlaşma  içerisinde atlatacaklarını belirttiler.

 

 

YARDIMLAR DEVAM EDECEK

Özellikle Koronavirüs’ten dolayı yaşanan zorlu ve sıkıntı günlerde, Ramazan Ayı’nın da vermiş olduğu manevi görev çerçevesinde yardımların devam edeceği belirtildi.

Fotoğraflar: Moers Kocatepe Camii

Zeige Mehr

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Back to top button
Close