Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Almanya Haber Girişi: 03.05.2022 - 00:25, Güncelleme: 03.05.2022 - 00:30

Kırım Tatarları Köln’de Buluştu

 

Kırım Tatarları Köln’de Buluştu

Almanya’ya Ukrayna’dan sığınmacı olarak gelen Kırım Tatar & Türk’leri Kırım Tatar Milli Meclisi Almanya Temsilciliği’nin girişimi ile ilk kez Köln’de biraraya geldi.
Yaklaşık 60 dolayında vatandaşımızın katıldığı bayramlaşma ve tanışma etkinliğinde Bahçesaray Hansaray Cami Eski İmamı Mehmet Badanur, Mariupol Kanuni Cami Başkanı İsmail Hacıoğlu ve Kırım Tatar Milli Meclisi Almanya Temsilci Ahmet Özay da hazır bulundu.       Türk Federasyonu Köln Merkezinde yapılan bayramlaşma töreni Kuran okunarak başladı. Almanya’da Rusya işgaline karşı yapılan etkinliklere katılma kararı alınırken 18 Mayıs Matem Günü ile alakalı tedbirler de gündeme geldi. Almanya’ya yaklaşık 3 bin dolayında Kırım Tatarının yerleştiği tahmini yapılan tanışma toplantısına Köln, Heinsberg, Wuppertal ve Dortmund gibi şehirlerden geniş bir katılım ile, büyük bir ilgi gösterildi. Kırım’dan sürgün edilen ve vatan uğrunda şehit edilenler için dualar edilerek vatanımızın hürriyetine kavuşması için eller semaya kalktı.
Almanya’ya Ukrayna’dan sığınmacı olarak gelen Kırım Tatar & Türk’leri Kırım Tatar Milli Meclisi Almanya Temsilciliği’nin girişimi ile ilk kez Köln’de biraraya geldi.

Yaklaşık 60 dolayında vatandaşımızın katıldığı bayramlaşma ve tanışma etkinliğinde Bahçesaray Hansaray Cami Eski İmamı Mehmet Badanur, Mariupol Kanuni Cami Başkanı İsmail Hacıoğlu ve Kırım Tatar Milli Meclisi Almanya Temsilci Ahmet Özay da hazır bulundu.

 

 

 

Türk Federasyonu Köln Merkezinde yapılan bayramlaşma töreni Kuran okunarak başladı.
Almanya’da Rusya işgaline karşı yapılan etkinliklere katılma kararı alınırken 18 Mayıs Matem Günü ile alakalı tedbirler de gündeme geldi. Almanya’ya yaklaşık 3 bin dolayında Kırım Tatarının yerleştiği tahmini yapılan tanışma toplantısına Köln, Heinsberg, Wuppertal ve Dortmund gibi şehirlerden geniş bir katılım ile, büyük bir ilgi gösterildi.

Kırım’dan sürgün edilen ve vatan uğrunda şehit edilenler için dualar edilerek vatanımızın hürriyetine kavuşması için eller semaya kalktı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.