Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Yaşam (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 15.03.2021 - 21:23, Güncelleme: 15.07.2021 - 11:03

İSTİKLAL MARŞI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

 

İSTİKLAL MARŞI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

DÜSSELDORF- İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümü münasebetiyle T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri, 12 Mart 2021 tarihinde Düsseldorf Başkonsolosluğunda Başkonsolos Ayşegül Gökçen Karaarslan tarafından takdim edildi. Diğer yarışmacıların katılım belgeleriyle birlikte hediyelerinin posta ile adreslerine gönderileceği belirtildi. ON KITA BİR VATAN, İLELEBET İSTİKLAL 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” sloganıyla düzenlenen yarışmaya 3-8 sınıflarda okuyan öğrenciler İstiklal Marşı’nın 10 Kıtasını okuyarak kaydettikleri videolarıyla katıldı. Başvuru videoları, Eğitim Ataşeliği tarafından ataşelik bölgesindeki Türkçe öğretmenlerinden oluşturulan yarışma jürisi tarafından değerlendirildi. YARIŞMA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ Düsseldorf Eğitim Ataşesi Hacer Özdoğan yarışmaya yoğun bir ilginin olduğunu, bu çerçevede yarışmaya 40 adet başvuru yapıldığını, başvuran öğrencilerin çok başarılı olduklarını ve jürinin seçim yapmakta zorlandığını belirtti. Özdoğan ayrıca yarışmaya başvuran öğrencilerin İstiklal Marşı’na duydukları ilgi ve motivasyonun çok etkileyici olduğunu ve yarışmaya katılan öğrencilerin hepsiyle gurur duydukların dile getirdi. DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİALDILAR Yarışmada; Duisburg’dan 3.sınıf öğrencisi Zeynep İkra Karabel birinci, Wesel’den 3.sınıf öğrencisi Nilda Fatma Oruç ikinci, Duisburg’dan 5.sınıf öğrencisi Kerem Salar üçüncü oldu. Birincilik ödülü Tablet, İkincilik ödülü 150 Euro ve Üçüncülük ödülü 100 Euro para ödülünün yanısıra öğrencilere Başarı Belgesi ve kitap hediye edildi.
DÜSSELDORF- İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümü münasebetiyle T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri, 12 Mart 2021 tarihinde Düsseldorf Başkonsolosluğunda Başkonsolos Ayşegül Gökçen Karaarslan tarafından takdim edildi. Diğer yarışmacıların katılım belgeleriyle birlikte hediyelerinin posta ile adreslerine gönderileceği belirtildi. ON KITA BİR VATAN, İLELEBET İSTİKLAL 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal” sloganıyla düzenlenen yarışmaya 3-8 sınıflarda okuyan öğrenciler İstiklal Marşı’nın 10 Kıtasını okuyarak kaydettikleri videolarıyla katıldı. Başvuru videoları, Eğitim Ataşeliği tarafından ataşelik bölgesindeki Türkçe öğretmenlerinden oluşturulan yarışma jürisi tarafından değerlendirildi. İSTİKLAL MARŞI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YARIŞMA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ Düsseldorf Eğitim Ataşesi Hacer Özdoğan yarışmaya yoğun bir ilginin olduğunu, bu çerçevede yarışmaya 40 adet başvuru yapıldığını, başvuran öğrencilerin çok başarılı olduklarını ve jürinin seçim yapmakta zorlandığını belirtti. Özdoğan ayrıca yarışmaya başvuran öğrencilerin İstiklal Marşı’na duydukları ilgi ve motivasyonun çok etkileyici olduğunu ve yarışmaya katılan öğrencilerin hepsiyle gurur duydukların dile getirdi. DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİALDILAR Yarışmada; Duisburg’dan 3.sınıf öğrencisi Zeynep İkra Karabel birinci, Wesel’den 3.sınıf öğrencisi Nilda Fatma Oruç ikinci, Duisburg’dan 5.sınıf öğrencisi Kerem Salar üçüncü oldu. Birincilik ödülü Tablet, İkincilik ödülü 150 Euro ve Üçüncülük ödülü 100 Euro para ödülünün yanısıra öğrencilere Başarı Belgesi ve kitap hediye edildi.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.