Edremit’in Doğal Güzelliği:

Doğal güzelliği, mitsel unsurlarıyla size kelimelerle Hasan Boğuldu Göletinin şahaneliğine götürelim. Balıkesirin Edremit ilçesinde, kaz dağlarında bulunan Hasan Boğuldu göletinin muhteşem doğallığı gidenleri bir kez daha gitmek isteyecek şekilde etkiliyor. Hasan boğuldu göletinde yeşil ve mavinin harmonik dansına şahit olabilir, günün, haftanın stresini bu yeşillik ve mavilik içinde giderebilirsiniz. Doğal güzelliğinin yanı sıra efsanesiyle, çevresinde kurulan pazarlardan yükselen çeşit çeşit Baharat ve ot kokularıyla bu göletin sizi mest edeceğinden şüphemiz yok.Edremit’in Doğal Güzelliği: 

 

Nasıl Gidilir?

Balıkesirin Edremit ilçesi sınırları içinde bulunan Kazdağlarında konumlanan gölete ulaşım aslında sanılanın aksine o kadar da zor değildir. Özel aracınızla gittiğinizde Edremit ve Akçay arasında kalmaktadır. Aracınızla Zeytinli köyü istikametinde ilerlediğinizde karşınıza ‘Kaz Dağları Milli Parkı’ yazan ve yönleri gösteren tabelalar çıkacaktır. Gidiş yolunda size önerimiz Aracınızı Sütüven Şelalesinde bırakıp yola yaya olarak devam etmeniz olacaktır şayet doğal güzelliklerin hiçbirini kaçırmanızı istemeyiz. Bu şelalenin doğal güzelliğiyle mest olduktan sonra sizi daha da mest edecek Hasan Boğuldu göletine doğru yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu yol üzerinde sizi Roma döneminden kalma tarihi güzellikler ve yerel pazar yerinden yükselen, adeta ciğerimizi delen Baharat kokuları eşlik edecektir. Bu baharat kokularını almaya başladığınız an anlayın ki Hasan Boğuldu göletinin çok yakınlarındasınız.

Yapılabilecek Aktiviteler

Burada tadını çıkarabileceğiniz bir sürü aktivite yapabilirsiniz. Bölgede yerli pazarına gidip, oradan doğal baharatları tadabilir, yerel halkla sohbet etme imkanını yakalayabilirsiniz, aynı zamanda bölgede birçok kafe ve restorant bulunmaktadır, buralarda manzara eşliğinde eşiniz dostunuzla veya yalnız başınıza kafa dinlemeyi tercih ediyorsanız kendi iç dünyanızla yemekler yiyip, içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Aynı zamanda bölgede piknik alanı bulunmakta. Ben kafede değil doğanın içinde kafa dinlemek istiyorum derseniz piknik alanından faydalanabilirsiniz. Bedenimizi dinlendirirken kendi iç dünyamızı da unutmayalım tabi. Gölün ve şelalenin eşsiz sesiyle ve ağaçlardan yansıyan o güzel gün ışığında meditasyon da sizin ruhunuzu yatıştıracak cinsten adeta.

Ücretlendirme

Hasan Boğuldu Göletine girişte herhangi bir ücret alınmamakta. Eğer aracınız varsa sadece otopark ücreti vardır.

Edremit’in Doğal Güzelliği: 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top