Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Yaşam (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 12.04.2021 - 16:56, Güncelleme: 15.07.2021 - 11:03

DİTİB’de ramazan ayının ilk teravih namazı eda edildi

 

DİTİB’de ramazan ayının ilk teravih namazı eda edildi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Merkez Camii'nde koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan ayının ilk teravih namazı eda edildi. Köln DİTİB Merkez Camii’nde sınırlı sayıda kişiyle teravih namazı kılındı. Camiye gelen cemaatin irtibat bilgileri kayıt altına alındı ve girişte eller dezenfekte edildikten sonra maske ve seccadelerle camiye girildi.   Teravih namazı öncesi Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, bu yılki ramazan ayında camilerde "Merhamet Allah'tandır" temasının işlendiğini ifade ederek, ibadet ve tefekkür ayı olan ramazanın güzelliği, fazileti ve bereketini anlattı. Kuzey, “Rahmet ve bereket iklimiyle gönül dünyamızı, ailemizi, sokağımızı, mahallemizi ve bütün dünyamızı kuşatan Ramazan ayının mağfiret ve günahlardan arınma günleri olan bu günlerin iyi değerlendirilmesi gerekir” dedi.   Vaazın ardından Ramazan ayınının ilk teravih namazı koronavirüs tedbirleri kapsamında 8 rekat kılındı.
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Merkez Camii'nde koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan ayının ilk teravih namazı eda edildi. Köln DİTİB Merkez Camii’nde sınırlı sayıda kişiyle teravih namazı kılındı. Camiye gelen cemaatin irtibat bilgileri kayıt altına alındı ve girişte eller dezenfekte edildikten sonra maske ve seccadelerle camiye girildi.   DİTİB’de ramazan ayının ilk teravih namazı eda edildiTeravih namazı öncesi Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, bu yılki ramazan ayında camilerde "Merhamet Allah'tandır" temasının işlendiğini ifade ederek, ibadet ve tefekkür ayı olan ramazanın güzelliği, fazileti ve bereketini anlattı. Kuzey, “Rahmet ve bereket iklimiyle gönül dünyamızı, ailemizi, sokağımızı, mahallemizi ve bütün dünyamızı kuşatan Ramazan ayının mağfiret ve günahlardan arınma günleri olan bu günlerin iyi değerlendirilmesi gerekir” dedi.   Vaazın ardından Ramazan ayınının ilk teravih namazı koronavirüs tedbirleri kapsamında 8 rekat kılındı.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.