Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Dünya Haber Girişi: 26.11.2021 - 01:03, Güncelleme: 26.11.2021 - 01:13

Çifte vatandaşlık geliyor!

 

Çifte vatandaşlık geliyor!

“SPD-Yeşiller-FDP koalisyonu - Trafik ışığı koalisyonu - gerçek bir toplumsal değişim getiriyor - Çifte vatandaşlık geliyor” SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan yeni koalisyon salı günü Berlin’de “İlerleme için daha fazla cesaret” sloganıyla ortak koalisyon anlaşmasını tanıttı. SPD liderliğindeki yeni hükümet özellikle sosyo-politik alanda önemli adımlar atılması yönünde rotayı belirliyor.
İbrahim Yetim: “SPD-Yeşiller-FDP koalisyonu - Trafik ışığı koalisyonu - gerçek bir toplumsal değişim getiriyor - Çifte vatandaşlık geliyor” SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan yeni koalisyon salı günü Berlin’de “İlerleme için daha fazla cesaret” sloganıyla ortak koalisyon anlaşmasını tanıttı. SPD liderliğindeki yeni hükümet özellikle sosyo-politik alanda önemli adımlar atılması yönünde rotayı belirliyor.   Kuzey Ren-Vestfalya eyalet parlamentosundaki SPD parlamento grubunun entegrasyon politikası sözcüsü İbrahim Yetim’in konuyla ilgili açıklaması:   “Çifte vatandaşlık için gösterdiğimiz çabaların şimdi SPD liderliğindeki müstakbel federal hükümetin koalisyon anlaşmasında yer almasından memnunuz. Bu amaca erişmek için sivil toplumla birlikte yürüttüğümüz kampanya meyvesini verdi. Bu hem entegrasyon politikası hem de Kuzey Ren-Vestfalya ve Almanya genelindeki tüm insanların eşit toplumsal katılımı için önemli bir kilometre taşıdır.   Böylece ilk nesil misafir işçilerin vatandaşlığa alınmasının kolaylaştırılması talebimiz koalisyon anlaşmasına girdi. Öncü nesil ilk kez bir koalisyon anlaşmasında bu kadar öne çıktı: Bu neslin Almanya’daki iş hayatı boyunca gösterdiği çabaların tanınması açısından çok önemli bir sinyal. Bunun için burada, Kuzey Ren-Vestfalya'da da kampanya yürüttük.   Şimdi yapılması gereken, koalisyon anlaşmasında yer alan bu noktaların federal düzeyde bir an önce hayata geçirilmesidir. Bunu KRV parlamentosundaki girişimlerimizle destekleyeceğiz. SPD liderliğindeki federal hükümet görev süresinin başından itibaren modern, açık ve çeşitliliğe sahip bir ülkeyi, gerçek sosyo-politik değişimleri temsil etmektedir.   Kaynak: KRV Eyalet Parlamentosu SPD Meclis Grubunun basın bildirisi
“SPD-Yeşiller-FDP koalisyonu - Trafik ışığı koalisyonu - gerçek bir toplumsal değişim getiriyor - Çifte vatandaşlık geliyor” SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan yeni koalisyon salı günü Berlin’de “İlerleme için daha fazla cesaret” sloganıyla ortak koalisyon anlaşmasını tanıttı. SPD liderliğindeki yeni hükümet özellikle sosyo-politik alanda önemli adımlar atılması yönünde rotayı belirliyor.

İbrahim Yetim:

“SPD-Yeşiller-FDP koalisyonu - Trafik ışığı koalisyonu - gerçek bir toplumsal değişim getiriyor - Çifte vatandaşlık geliyor”

SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan yeni koalisyon salı günü Berlin’de “İlerleme için daha fazla cesaret” sloganıyla ortak koalisyon anlaşmasını tanıttı. SPD liderliğindeki yeni hükümet özellikle sosyo-politik alanda önemli adımlar atılması yönünde rotayı belirliyor.

 

Kuzey Ren-Vestfalya eyalet parlamentosundaki SPD parlamento grubunun entegrasyon politikası sözcüsü İbrahim Yetim’in konuyla ilgili açıklaması:

 

“Çifte vatandaşlık için gösterdiğimiz çabaların şimdi SPD liderliğindeki müstakbel federal hükümetin koalisyon anlaşmasında yer almasından memnunuz. Bu amaca erişmek için sivil toplumla birlikte yürüttüğümüz kampanya meyvesini verdi. Bu hem entegrasyon politikası hem de Kuzey Ren-Vestfalya ve Almanya genelindeki tüm insanların eşit toplumsal katılımı için önemli bir kilometre taşıdır.

 

Böylece ilk nesil misafir işçilerin vatandaşlığa alınmasının kolaylaştırılması talebimiz koalisyon anlaşmasına girdi. Öncü nesil ilk kez bir koalisyon anlaşmasında bu kadar öne çıktı: Bu neslin Almanya’daki iş hayatı boyunca gösterdiği çabaların tanınması açısından çok önemli bir sinyal. Bunun için burada, Kuzey Ren-Vestfalya'da da kampanya yürüttük.

 

Şimdi yapılması gereken, koalisyon anlaşmasında yer alan bu noktaların federal düzeyde bir an önce hayata geçirilmesidir. Bunu KRV parlamentosundaki girişimlerimizle destekleyeceğiz. SPD liderliğindeki federal hükümet görev süresinin başından itibaren modern, açık ve çeşitliliğe sahip bir ülkeyi, gerçek sosyo-politik değişimleri temsil etmektedir.

 

Kaynak: KRV Eyalet Parlamentosu SPD Meclis Grubunun basın bildirisi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.