Haberler

CAMİLERDEN SAĞLIK PERSONELİNE ANLAMLI BAĞIŞ

Almanya’nın Moers kentinde bulunan Repelen ve Meerbeck camii yetkilileri, Bethanien hastanesinde görev yapan sağlık personeli için cami başı 500€’luk bağışta bulundu.

Moers. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Covid-19 salgınına karşı Almanya’da da mücadele aralıksız olarak devam ediyor.

Toplumun bütün kesimleri bu zorlu günlerde özellikle sağlık çalışanları ve hastaneler için yardımlar yapmaya devam ediyor.

Moers’te bulunan DİTİB Moers Repelen Camii ve DİTİB Moers Kocatepe Camii yetkilileri Bethanien hastanesini ziyarette bulunarak sağlık personeline cami başı 500€’luk bağışta bulundu.

Cami cemiyetleri temsilcileri yaptıkları açıklamada, toplumun önemli ve büyük bir parçası olduklarını vurgulayarak zor günlerde üzerlerinde sorumluluk hissettiklerini ve bu mesuliyet gereği yardımlarda bulunmaya gayret ettikleri belirtildi.

Gösterilen dayanışmanın bir nişanesi olması için Bethanien Hastanesi’ne verilen 500€’luk çeki ve çiçeği hastanenin tüm ekibi adina Hastane Başkanı Dr. Ralf Engels ve Hastane Papazı Anke Prumbaum teslim aldı. Hastane yetkilileri dayanışma adına yapmiş oldukları bu sosyal sorumluluk örneği için memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

Cami yetkilileri ayrıca, Niederrhein pandemi merkezinde bu zorlu süreçte canlarını hiçe sayarak büyük bir fedakarlıkla hizmet veren hastane personellerine bu vesile ile teşekkürlerini sunmuş oldu.

Fotoğraf: Bethanien Hastanesi

Zeige Mehr

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Back to top button
Close