Görüntülü HaberMagazin

BİRLİK KOROSU YENİ KONSERİNE HAZIRLANIYOR; KONUK SANATÇI İSE SÜMER EZGÜ

Verdiği bütün konserlerinde izleyicilerinin övgüsünü ve beğenisini alan Ruhr Türk Halk Müziği Birlik Korosu, Mart ayında düzenleyeceği Anadolu Ezgileri 7. konserinin hazırlıklarına dolu dizgin devam ediyor.

-KONSER 1 MART’ TA BOCHUM’DA

1 Mart 2020 Pazar günü Annelise Brost Musıkforum Ruhr Marien Platz 1, 44787 Bochum’da olacak konser, Ruhr Veliler Birliği’nden bestekar, bağlama ustası ve halk ozanı Kazım Birlik’in yönetiminde icra edilecek.

-KONUK SANATÇI “ANADOLU’NUN GÜÇLÜ SESİ SÜMER EZGÜ”

Konserde halk müziğimizin ünlü sanatçısı Sümer Ezgü’nün konuk olacak. Usta sanatçı Ezgü, özel repertuarındaki eserlerle Avrupa’daki türkü severlere unutulmaz dakikalar yaşatacak.

70 kişilik dev kadrosuyla Anadolu’nun birbirinden kıymetli türkülerini repertuarına alan Ruhr Türk Halk Müziği Birlik korosu, solo ve koro performanslarıyla türkü severlerin gönüllerini fethedecek.

-BİLETLERİN YARIDAN FAZLASI ŞİMDİDEN SATILDI

Avrupa’daki türkü severler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan konserin biletlerinin yarıdan fazlası tükenmiş durumda. Gönülleri memleket özlemiyle kavrulan 70 kişilik korist ve müzisyenin oluşturduğu Ruhr Türk Halk Müziği Birlik Korosu, izleyicilere Anadolu ezgilerini yürekten hissettirecek.

-RUHR TÜRK HALK MÜZİĞİ BİRLİK KOROSU (RTHMBK) KİMDİR?

Mayıs 2013’te Ruhr Veliler Birliği çatısı altında kurulan Birlik Korosu, yaklaşık 60 korist ve 15 enstrümantal müzisyenden oluşuyor. Koro üyeleri 18 ile 65 yaş arasında oldukça geniş yelpazeye sahip. Üyeler, Ruhr bölgesinin Essen şehri ağırlıklı olmak üzere her yerinden geliyor.

Birlik korosu Essen şehrinde yaşayan Kazım Birlik tarafından yönetiliyor. Ankara doğumlu Kazim Birlik, Türk halk müziğinin tanınmış bir bestekarı ve yorumcusudur ve birçok kaset ve CD yayınlamıştır. Türk halk müziği alanında en çok atıf yapılan besteci olma özelliğine sahip olan Kazım Birlik’in eserlerinin birçoğu Türkiye’de film müziği olarak kullanılan ve birçok müzik okulunda ders olarak okutuluyor ve bir çok tanınmış ses sanatçıları tarafından yorumlanıyor.

Stichwörter
Zeige Mehr

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Back to top button
Close