Dernekler

Bartınlılar bir arada buluştu

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ne (NRW) bağlı Essen şehrinde 1993 yılında kurulan ve o günden bu yana faaliyet gösteren “Almanya Bartınlılar Derneği” Gelsenkirchen şehrinde bulunan bir salonda “Bartınlılar Gecesi” adın da etkinlik düzenledi. Geceye Bartın ve Karadeniz bölgesinden vatandaşlar katıldı.

Etkinliğe katılan davetliler arasında, T.C. Essen Konsolosluğu Muavin Efsane Tatar, Bartın CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Bartın AKP il Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın CHP il Başkanı Selim Karakaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Adem Akpürçek, Bartınlılar Derneği Onursal Başkanı Ahmet Gökgöz ve STK’lardan yöneticiler yer aldı.

 

 

Türkiye ve Almanya ulusal marşlarının okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Almanya Bartınlılar Dernek Başkanı Yaşar Çil yaptı. Çil; “Sevgili Bartınlı misafirlerimiz öncelikle hoş geldiniz. Ülkemizde, Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Derneğimizin yıllardır geleneksel hale getirdiği gecemizde sizleri bir arada görmek, bizleri yönetim kurulu olarak mutlu etti. Gecemiz, maalesef biraz buruk geçecek. Bizlerde bu gecede, Bartınlılar olarak Elazığ ve Malatya depremi için yardım amaçlı bir kampanya düzenleyeceğiz. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

Bundesliga takımlarından Fortuna Düsseldorf’ta top koşturan, Türk Milli futbolcumuz Kaan Ayhan’ın forması açık artırım ile satıldı.

 

Programın ilerleyen saatlerinde geceye katılan sanatçılar, Nihan Akın ve Yener Çevik sahne aldı. Bartınlılar, müzik eşliğinde halay ve horon çekerek doyasıya eğlendi.

Gecenin sonunda depremzedeler için 3 bin 165 Euro toplandığı açıklandı.

 

 

 

 

Yılmaz Adıyaman – GELSENKİRCHEN

Zeige Mehr

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Back to top button
Close