Aynur Çelikdöven’e Onur iğnesi ödülü

1998 yılında iki çocuğu kansere yakalanan Çelikdöven’in kızı hastalığı yenerken, oğlu ise kansere yenik düştü. Bu olayın ardından Çelikdöven Umut Yolu Derneği’ni kurmaya karar verir.
OBERHAUSEN – Oberhausen Belediyesi gönüllü çalışanları ‘Onur iğnesi’ ile onurlandırıldı. Proje, şehir yönetimi tarafından büyük çabalar gösterenlere teşekkür amacıyla 2005 yılından beri sürdürülüyor. Bu yıl dört kişiye verilen onur iğnesine layık görülenlerden bir tanesi de Aynur Çelikdöven oldu.
Her yıl onur iğnesi kime verileceği, belediyenin komisyonu tarafından önerilip, belediye encümeni onayını aldıktan sonra veriliyor.
Bu yıl Oberhausen Belediyebaşkanı tarafından Gerd Lepkes, Regine Arnold, Heinz Wagner ve Aynur Çelikdöven’e düzenlenen törenle onur iğnesi verildi. Aynur Çelikdöven bundan 15 yıl öncesi kurulan Umut Yolu Derneği’nin başkanlığını yapıyor.
Kanserli çocuklara ve ailelerine moral programları düzenliyor. Tedavi sürecinde çocukların ve ailelerin yanında bulunarak tedavi imkanlarını ve koşullarını da araştırmakta yardımcı oluyor.
Dernek üyelik aidatları ve bağışlarla yardımlar sağlanıyor. Dernek sürekli çocuklar ve aileler için moral geceleri gibi etkinlikler de düzenliyor. Çelikdöven Umut Yolu Derneği dışında Alman ilik nakil bankasında (DKMS) görevli olarak, ilik bağış kampanyalarında da büyük yardımlar sağlıyor.
1998 yılında iki çocuğu kansere yakalanan Çelikdöven’in kızı hastalığı yenerken, oğlu ise kansere yenik düştü. Bu olayın ardın Çelikdöven Umut Yolu Derneği’ni kurmaya karar verir.
Sonraki Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Son Haberler