Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Dünya (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 03.11.2020 - 10:00, Güncelleme: 15.07.2021 - 11:03

ATİAD olağan genel Kurulu yapıldı

 

ATİAD olağan genel Kurulu yapıldı

Düsseldorf. ATİAD genel kurulu 31 Ekim 2020 tarihinde derneğin Düseldorf’taki genel merkezinde gerçekleştirildi. Aziz Sarıyar’ın dördüncü kez yönetim kurulu başkanı olarak seçildiği Genel Kurul’da başkan yardımcılığına Müfit Tarhan, yönetim kurulu asil üyeliklerine Çağlar Kepekçi, Volkan Kuru, Uğur Bayram, Zülal Tahtakıran ve Cenk Özöztürk, yönetim kurulu yedek üyeliklerine de Tolga Halıcı, Gani Eren, Sedat Atılgan ile Mirza Özoğlu seçildiler. [caption id="attachment_11822" align="aligncenter" width="300"] Aziz Sarıyar[/caption] 1992 yılında kurulan ve Avrupa’daki Türk girişimciliğinin gücünü ve etkinliğini arttırmayı amaçlayan ATİAD, 28 yıldır Avrupa ve Almanya’daki Türk iş insanlarının örgütlenmesinin saygın bir örneğini oluşturmaktadır. Türkiye-Almanya ticaretinin gelişmesine önemli katlılar sağlayan ATİAD çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşların temsilcilerinden meydana gelmektedir. ATİAD kurulduğu günden bu yana kapsadığı topluluğu etkin biçimde temsil etmede başarılı çalışmalar ortaya koymuştur. Ortak amaçlarda güç birliği, girişimcilik ruhu, yetkin temsil, eğitimi teşvik ve sosyal angajman ATİAD`ın ana bileşenleridir.   ATİAD’ın öncelikli misyonu nitelikli iş insanı yetiştirmek ATİAD’ın öncelikli misyonu Avrupa ve Almanya’da faaliyet gösteren girişimcilerin ortak çıkarlarını gözeterek gelişmelerine katkıda bulunmaktır. Bu misyona etkinlik kazandırmak için İşte Bilgi gibi Almanya’da faaliyet gösteren Türk girişimcilerin mesleki yetkinliklerini arttıracak projeler geliştirmektedir. Böylece nitelikli iş insanlarının yetişmesine katkı sağlamaktadır. Bunun yanında mevcut girişimcilerin karşılaştıkları sektörel sorunların çözülmesine katkı sunmak ve etkin politikalar izlemek de önemli hedeflerinden biridir. Türk- Alman ekonomik işbirliğini geliştirmek ve Türkiye’yi AB sürecinde desteklemek amacıyla önemli faaliyetler yürütmektedir. Bütün bunların yanında Almanya’da yaşayan Türk nüfusun istihdam sorununun giderilmesi ve işsizliğin azaltılması konusunda da etkili olmaktadır. Her yıl geleneksel olarak düzenlediği Türk-Alman Ekonomi Günü gibi etkinliklerle uzman kişileri, şirket sahiplerini, yöneticileri çalışanları ve öğrencileri bir araya getirerek geniş bir network ağının oluşmasına katkıda bulunmaktadır.   ATİAD evrensel değerleri benimseyen partiler üstü bir kurumdur ATİAD hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına saygılı,  çağdaş ve demokratik çizgide, politize olmamış bir beraberlik ruhu taşıyan, partiler üstü bir kurumdur. Herhangi bir siyasi görüşe dâhil değildir ve dinin siyasallaşmasına karşı olup inanç ve düşünce özgürlüğüne saygılı bir politika izlemektedir. Serbest Pazar ekonomisine inanan ve evrensel iş ahlakını benimsemiş liberal bir kuruluştur. Ayrıca global pazarlarda uluslararası entegrasyona inanıp, bu alanda çalışarak girişimcileri özendirmekte ve desteklemektedir. Farklı kültürlere saygılı ve toplumlar arası uyumu destekleyen çalışmaları hedeflemektedir.        
Düsseldorf. ATİAD genel kurulu 31 Ekim 2020 tarihinde derneğin Düseldorf’taki genel merkezinde gerçekleştirildi. Aziz Sarıyar’ın dördüncü kez yönetim kurulu başkanı olarak seçildiği Genel Kurul’da başkan yardımcılığına Müfit Tarhan, yönetim kurulu asil üyeliklerine Çağlar Kepekçi, Volkan Kuru, Uğur Bayram, Zülal Tahtakıran ve Cenk Özöztürk, yönetim kurulu yedek üyeliklerine de Tolga Halıcı, Gani Eren, Sedat Atılgan ile Mirza Özoğlu seçildiler. [caption id="attachment_11822" align="aligncenter" width="300"]Aziz Sariyar Aziz Sarıyar[/caption] 1992 yılında kurulan ve Avrupa’daki Türk girişimciliğinin gücünü ve etkinliğini arttırmayı amaçlayan ATİAD, 28 yıldır Avrupa ve Almanya’daki Türk iş insanlarının örgütlenmesinin saygın bir örneğini oluşturmaktadır. Türkiye-Almanya ticaretinin gelişmesine önemli katlılar sağlayan ATİAD çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşların temsilcilerinden meydana gelmektedir. ATİAD kurulduğu günden bu yana kapsadığı topluluğu etkin biçimde temsil etmede başarılı çalışmalar ortaya koymuştur. Ortak amaçlarda güç birliği, girişimcilik ruhu, yetkin temsil, eğitimi teşvik ve sosyal angajman ATİAD`ın ana bileşenleridir.   ATİAD’ın öncelikli misyonu nitelikli iş insanı yetiştirmek ATİAD’ın öncelikli misyonu Avrupa ve Almanya’da faaliyet gösteren girişimcilerin ortak çıkarlarını gözeterek gelişmelerine katkıda bulunmaktır. Bu misyona etkinlik kazandırmak için İşte Bilgi gibi Almanya’da faaliyet gösteren Türk girişimcilerin mesleki yetkinliklerini arttıracak projeler geliştirmektedir. Böylece nitelikli iş insanlarının yetişmesine katkı sağlamaktadır. Bunun yanında mevcut girişimcilerin karşılaştıkları sektörel sorunların çözülmesine katkı sunmak ve etkin politikalar izlemek de önemli hedeflerinden biridir. Türk- Alman ekonomik işbirliğini geliştirmek ve Türkiye’yi AB sürecinde desteklemek amacıyla önemli faaliyetler yürütmektedir. Bütün bunların yanında Almanya’da yaşayan Türk nüfusun istihdam sorununun giderilmesi ve işsizliğin azaltılması konusunda da etkili olmaktadır. Her yıl geleneksel olarak düzenlediği Türk-Alman Ekonomi Günü gibi etkinliklerle uzman kişileri, şirket sahiplerini, yöneticileri çalışanları ve öğrencileri bir araya getirerek geniş bir network ağının oluşmasına katkıda bulunmaktadır.   ATİAD evrensel değerleri benimseyen partiler üstü bir kurumdur ATİAD hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına saygılı,  çağdaş ve demokratik çizgide, politize olmamış bir beraberlik ruhu taşıyan, partiler üstü bir kurumdur. Herhangi bir siyasi görüşe dâhil değildir ve dinin siyasallaşmasına karşı olup inanç ve düşünce özgürlüğüne saygılı bir politika izlemektedir. Serbest Pazar ekonomisine inanan ve evrensel iş ahlakını benimsemiş liberal bir kuruluştur. Ayrıca global pazarlarda uluslararası entegrasyona inanıp, bu alanda çalışarak girişimcileri özendirmekte ve desteklemektedir. Farklı kültürlere saygılı ve toplumlar arası uyumu destekleyen çalışmaları hedeflemektedir.        
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.