Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Yaşam (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 19.01.2021 - 14:28, Güncelleme: 15.07.2021 - 11:03

Almanya’da Türk Vatandaşı sahte test ile yalakandı

 

Almanya’da Türk Vatandaşı sahte test ile yalakandı

Düsseldorf. Almanya’da yaşayan bir Türk vatandaşı sahte test ile Türkiye’ye uçmak üzere geldiği Düsseldorf hava limanı gümrüğünde yakalandı. Edinilen bilgilere göre Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Ruhr Havzası Bottrop kentinde yaşayan 42 yaşındaki Türk vatandaşı, eşi ve çocukları ile Türkiye’ye uçmak istedi. Karantina altında olması gereken Türk vatandaşının Covid-19 testi gümrük görevlilerince sahte test olduğu anlaşıldı. Düsseldorf Havalimanı’ndan Türkiye’ye gelmek üzere uçağa binerken, Alman polisinin şüphelenmesi üzerine incelenen Türk vatandaşının görevlilere gösterdiği testin pozitif olduğu anlaşıldı. Karantinada olması gereken Türk’ün eşine ve 18 yaşındaki oğluna da uçuş izni verilmeyerek geri çevrildi. Alman gümrük yetkililerinden edinilen bilgilerde, adı açıklanmayan Türk vatandaşına karantina uygulamasını ihlal ettiği gerekçesi ile para cezasına çarptırıldığı ve yeniden karantina altına alınması için yaşadığı şehre özel bir araçla geri gönderildiği ve  adı açıklanmayan 42 yaşındaki Türk ailenin memleketlerinde annesinin ani ölümü üzerine yola çıkma kararı aldıklarını belirtti. Haber: M.T.  

Düsseldorf. Almanya’da yaşayan bir Türk vatandaşı sahte test ile Türkiye’ye uçmak üzere geldiği Düsseldorf hava limanı gümrüğünde yakalandı.

Edinilen bilgilere göre Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Ruhr Havzası Bottrop kentinde yaşayan 42 yaşındaki Türk vatandaşı, eşi ve çocukları ile Türkiye’ye uçmak istedi. Karantina altında olması gereken Türk vatandaşının Covid-19 testi gümrük görevlilerince sahte test olduğu anlaşıldı.

Düsseldorf Havalimanı’ndan Türkiye’ye gelmek üzere uçağa binerken, Alman polisinin şüphelenmesi üzerine incelenen Türk vatandaşının görevlilere gösterdiği testin pozitif olduğu anlaşıldı. Karantinada olması gereken Türk’ün eşine ve 18 yaşındaki oğluna da uçuş izni verilmeyerek geri çevrildi.

Alman gümrük yetkililerinden edinilen bilgilerde, adı açıklanmayan Türk vatandaşına karantina uygulamasını ihlal ettiği gerekçesi ile para cezasına çarptırıldığı ve yeniden karantina altına alınması için yaşadığı şehre özel bir araçla geri gönderildiği ve  adı açıklanmayan 42 yaşındaki Türk ailenin memleketlerinde annesinin ani ölümü üzerine yola çıkma kararı aldıklarını belirtti.

Haber: M.T.  
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.