Görüntülü Haber

Almanya’da Gençlik Dairesi, masadan düşen

Almanya’da Gençlik Dairesi, masadan düşen 15 aylık Yakup Cemal bebeğe ve 5 yaşındaki Kuzey’e darp iddiasıyla el koydu.

Almanya’da Gençlik Dairesi

Almanya’da Gençlik Dairesi- Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaletine bağlı Dormagen şehrinde yaşayan Altınkaya ailesi bugün şok bir kararla karşı karşıya kaldı. Yaklaşık üç hafta önce masadan düşen ve kemiğinde kırık tespit edilen Yakup Cemal bebeğe, Gençlik Dairesi bugün mahkeme kararıyla el koydu. Yakup Cemal bebeğin 5 yaşındaki abisi de Gençlik Dairesi tarafından darp iddiası nedeniyle ailesinden koparıldı.

“Eşime ‘sen tutamıyorsun’ diye suçladılar”

Çocukların babası Sertan Altınkaya, “Çocuğun düştüğünü fakat bunun nasıl gerçekleştiği görmediklerini söyledi. Altınkaya, “Sadece 5 yaşındaki büyük oğlum görmüş nasıl düştüğünü. Masadan düştüğünü söyledi. Ben o gün eve geldikten sonra çocuk rahatladı, uyudu. Uyuduktan sonra biz hastaneyi aradık.” diye kaydetti. Sabah çocuk doktoruna gittiklerini ve doktorun tedbiren röntgen filmi çekmeyi önerdiğini dile getiren Altınkaya, “Ondan sonra eşim hastaneye gitti. Hastane süreci boyunca çok iğrenç davrandılar. Röntgene gittiklerinde çocuk durmamış tabii, 15 aylık çocuk bu. Eşimi suçladılar, ‘sen bunu tutamıyorsun’ diye.” şeklinde konuştu.

Baba : “Bir şüphe yüzüdnen çocuklarımızı elimizden aldılar.  Böyle bir şüpheye asla yer vermedik. Bunun sebebi sadece kaza sonucu bir kırık. Kaza masadan düşmesi ve sebebinin asla bu olmadığını ısrarla açıkladık. Avukatlarımız bu işi bir şekilde hepsinin başaracağından eminim. Çocuğumuza şiddet uygularılar diye elimizden aldılar lakin kesinlikle öyle bir durum yoktu. Bizi çocuklarımızdan ayırmalarına hakları yoktur.” dedi. Konsolosluklarımıza ve yardımda bulunan herkese teşekkürlerini ilettiler. Yanlış bir şüpheye asla yer vermeceğiz. Kimse başıma gelmeyecekdemesin. Onlar da işini yapıyor.

Benzer haberler için gündem kategorimize göz atabilirsiniz.

Haber: Yılmaz Adıyaman

Foto: Facebook

Zeige Mehr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı