Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Yaşam (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 02.03.2021 - 22:03, Güncelleme: 15.07.2021 - 11:03

Almanya'da bir camide görülen İngiliz mutantına bağlı virüs, 5 caminin kapatılmasına yol açtı

 

Almanya'da bir camide görülen İngiliz mutantına bağlı virüs, 5 caminin kapatılmasına yol açtı

DÜSSELDORF- Almanya'da tüm önlemlere rağmen, Covid -19 virüsü yayılmaya devam ediyor. Düren kentinde, bir camide İngiliz mutantına bağlı virüsü görülmesi üzerine, beş camii kapılarını geçici olarak ibadete kapattı. Cami çevresinde şu ana kadar İngiliz mutantına bağlı dokuz vaka tesbit edildiği belirtildi. Diğer camilerde, virüsün sıçrama ihtimaline karşı kapatma kararı aldı. Şehir idaresi ise kapalı olan camilerin yerine, başka camilere gitmek isteyen cemaate uyarıda bulundu. Sağlık dairesi 9 şubattan bu yana Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ( DİTİB ) Fatih Camii'ni ziyaret eden herkese test yapılmasını önerdi.     Cami derneğinden ücretsiz test çağrısı DİTİB Düren Fatih Camii derneği ise duyuru yaparak, 12 şubat tarihinden itibaren camide ibadet eden ve listede kaydı olanların şehir sağlık dairesi tarafından ücretsiz test yapılacağı belirtildi.   Geçtiğimiz hafta da Hamm şehrinde bir mahalle karantina altına alınmıştı.   Haber: M.T.
DÜSSELDORF- Almanya'da tüm önlemlere rağmen, Covid -19 virüsü yayılmaya devam ediyor. Düren kentinde, Almanya'da bir camide görülen İngiliz mutantına bağlı virüs, 5 caminin kapatılmasına yol açtıbir camide İngiliz mutantına bağlı virüsü görülmesi üzerine, beş camii kapılarını geçici olarak ibadete kapattı. Cami çevresinde şu ana kadar İngiliz mutantına bağlı dokuz vaka tesbit edildiği belirtildi. Diğer camilerde, virüsün sıçrama ihtimaline karşı kapatma kararı aldı. Şehir idaresi ise kapalı olan camilerin yerine, başka camilere gitmek isteyen cemaate uyarıda bulundu. Sağlık dairesi 9 şubattan bu yana Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ( DİTİB ) Fatih Camii'ni ziyaret eden herkese test yapılmasını önerdi.     Cami derneğinden ücretsiz test çağrısı DİTİB Düren Fatih Camii derneği ise duyuru yaparak, 12 şubat tarihinden itibaren camide ibadet eden ve listede kaydı olanların şehir sağlık dairesi tarafından ücretsiz test yapılacağı belirtildi.   Geçtiğimiz hafta da Hamm şehrinde bir mahalle karantina altına alınmıştı.   Haber: M.T.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.