Görüntülü Haber

BALIKESİRLİLER 14. İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Almanya Balıkesirliler derneği bu yıl 14. düzenlediği iftar yemeği programı Akkurt Düğün salonunda yaklaşık 400 kişinin katımıyla gerçekleştirdi. Programa Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolos muavini Sayın Tülin İnce hanımefendinin, Duisburg Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Sören Link beyin, Duisburg Belediye Başkanı Sayın Erkan Kocalar beyin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Tasavvuf müziği ile keyifli bir atmosferde geçen iftar yemeği İstiklal marşımızın okunmasının ardından
açılış konuşması yapan Almanya Balıkesirliler Derneği Başkanı Kemal Kanıkurumaz; Ramazan ayı vesilesiyle düzenlediğimiz derneğimizin geleneksel iftar yemeğine hoş geldiniz diyerek, tüm saygıdeğer konukların Ramazan ayını tebrik etti ve
konuşmasına şöyle devam etti.

“Birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirdiğimiz bu güzel iftar sofrasında bizleri buluşturan Cenab-ı Hakk’a şükrediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Derneğimizin kuruluşundan bu yana bizleri yalnız bırakmayan, değerli hemşehrilerime ve Balıkesir’i seven dostlara teşekkürlerimi iletiyorum. Derneğimizin Hıdırellez ve Altı Eylül gibi büyük etkinliklerinede katılmanızı ve ev sahipliği yapmanızı bekliyorum.
Üyelerimize ve ailelerine Ramazan Bayramı vesilesiyle, gemi ile Ren nehrinde Hollanda istikametine doğru dört saatlik bir gezi düzenleyeceğiz.  Katılımcılara, gemideki bayramlaşma programımızda kahvaltı sunulacaktır. Katılmak isteyen üyelerimizin ön rezervasyon yapmalarını rica ederiz” dedi.

Yemekte Başkonsolos muavini sayın Tülin İnce hanımefendi ve Duisburg Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Sören Link beyde birer konuşma yaptı.

Okunan akşam ezanı ile birlikte davetliler oruçlarını açtılar.

Düzenlenen iftar yemeği sonrası Nasrettin Hoca çocukları eğlendirdi.

Haber: A.Kanıkurumaz

 

Zeige Mehr

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Back to top button
Close