Haberler

11 HAFTALIK HASRET SON BULDU, Ditib Moers Kocatepe Camii

Ditib Moers Kocatepe Camii

Moers.  Ditib Moers Kocatepe Camii Koronavirüs Covid-19 salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında Cuma namazlarının cemaatle birlikte kılınmasının yasaklanmasının üzerinden geçen 11 hafta sonra Almanya’da Cuma namazlarının kılınmasına izin verildi.

Ditib Moers Kocatepe Camii’nde bir araya gelen Müslümanlar büyük bir sevinç içinde Cuma namazlarını kıldılar.

Ditib Moers Kocatepe CamiiKocatepe Camii Moers  Din Görevlisi Şakir Kırkız’, “COVİD-19 sebebiyle 11 haftadan beri cuma’yı cemaatle kılamamıştık. Bu gün 29 mayıs itibariyle yetkili kurumların ve çatı kuruluşumuz olan DİTİB’in kural ve yönetmeliklerine uyarak tekrar cemaat halinde cuma namazı için saf tuttuk. Gelen müslüman kardeşlerimizinde kurallara uymasıyla hiç bir sıkıntı yaşamadan farz ibadetini eda ettik. Bayram namazını kılmak için müsade alamamamız bizi çok üzmüştü, fakat bugün yaşadığımız duygular bir nebze de olsa o burukluğu telafi etti. Allah beterinden korusun dilek ve temennimiz ile cumanız mübarek olmasını niyaz ederiz.” İfadelerine yer verdi. Bu hasretin dolması insanlar üzerinde bir sevine ve büyük bir mutluluğa yer açtı. Sevinç ve huzur içinde namazını kılabildiler.

Ditib Moers Kocatepe Camii

Cuma namazı öncesinde cami yetkilileri vatandaşları uyararak, kendi seccadeleriyle ve maskeleriyle gelmeleri, cami abdesthanesinin kapalı olduğunu, 12 yaş altı çocukların camiye girişlerinin yasak olduğunu, camiye giren herkesin isim ve cep telefonu numaralarının kayıt altına alınacağını bildirdi.

Benzer haberlerimiz ve gündem konusun da yayınlarımız için buraya tıklayarak gündem kategorimzie gidebilir ve abone olabilirsiniz.

Ditib Moers Kocatepe Camii

Ditib Moers Kocatepe Camii

Zeige Mehr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı